AYVA MARMELATI

       MALZEMELER 1,5 Kilogram Ayva  1.250 Kilogram Şeker  4 Su Bardağı Su   10 Adet Karanfil  1 adet çubuk tarçın 1/2 limon suyu YAPILIŞI...

A+ A-
  
   
MALZEMELER

1,5 Kilogram Ayva 
1.250 Kilogram Şeker 
4 Su Bardağı Su  
10 Adet Karanfil 
1 adet çubuk tarçın
1/2 limon suyu

YAPILIŞI
Ayvalar yıkayın, kabuklarını soyun, meyvenin büyüklüğüne göre dörde beşe dilimleyin ve   
çekirdeklerini  bıçak yardımıyla çıkartıp  küçük bir bez kesenin içine alın . Kesenin ağzını bağlayın. Ayvalar rendenin iri tarafıyla rendeleyin . Marmelat yapacağınız  tencerenin içine  rendelenmiş ayva, şeker, su, karanfil, çubuk tarçın  ve ayva çekirdekleri keseyi ekleyin.
Tencereyi ocağın orta gözüne koyun  ağzı açık bir şekilde arada bir karıştırarak  kaynayana kadar pişmeye bırakın . Kaynamaya başladıktan sonra altını kısın ve üstünde oluşan köpükleri alın. Yaklaşık  40 dakika bu şekilde pişmeye bırakın. Yarım limon  suyunu ekleyin  karıştırın, 5 dakika sonra altını kapatın. Tencerede soğumaya bırakın. Soğuyan Ayva Marmelatını cam kavanozlara koyun. Buzdolabında veya soğuk bir yerde muhafaza edin.  

AFİYET OLSUNDaha Fazla Lezzet

Reçeller 2125733383486019994

Yorum Gönder

emo-but-icon

Bu Blogda Ara

Kanalıma Abone Ol.

BURALARDAYIZ..

.................. .................

MUTFAK SIRLARI- FAYDALI VE PRATİK BİLGİLER

BLOGLARIM

  • *MALZEMELER*800 gr istiridye mantarı, 2 adet yeşil biber, 1 adet kırmızı kapya biber 2 domates, 7-8 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı karabiber, 1 ça...
    1 hafta önce
  • Bu kutunun oyması @benimtasa_rim e ait kendisi oğlum olur .Tamamen kendi hayal gücü ve el emeği ile yaptığı amatörce işler nasıl buldunuz.
    3 ay önce

Popüler Yayınlar

Blog Arşivi

item