DONDURULMUŞ LİMON MUCİZESİ VE ŞAŞIRTICI FAYDALARI

DONDURULMUŞ LİMON MUCİZESİ VE ŞAŞIRTICI FAYDALARI /Farklı Tarifler ve hepsi denenmiş nefis lezzetler ile Mutfağa dair her şey   D...

A+ A-
DONDURULMUŞ LİMON MUCİZESİ VE ŞAŞIRTICI FAYDALARI /Farklı Tarifler ve hepsi denenmiş nefis lezzetler ile Mutfağa dair her şey 

Dondurulmuş  Limon Neye iyi gelir, faydaları nelerdir, hazırlanışı ve kullanımı hakkında merak edilenler  
Dünyada ki en büyük ilaç firmalarından birinin beyanına göre 1970 li yıllarda bu yana yapılan laboratuvar testlerine göre 12 adet kanser tipine limonun faydası kanıtlanmıştır. İçlerinde kalın bağırsak, prostat, akciğer, pankreas ve meme gibi çok önemli kanser türleri bulunan bu deney sonucunda limonun kanser hücrelerini önleyici ve yok edici etkisi olduğu sonucuna ulaşılmıştır.

Limonu Türk mutfağında çoğunlukla sıkarak kullanıyoruz. Bu sayede yalnızca suyundan faydalanmış oluyoruz. Fakat limonun kabuğunun özellikle kanseri önleyici etkisi olduğunu bilmemizde fayda vardır.   
Dondurulmuş Limon Kemoterapiden Daha Etkili…  
Donmuş limon Kansere karşı çok etkili; Dondurulmuş ve rendelenmiş limon kanser hücrelerini öldürmesiyle öne çıkmaktadır. Bu açıdan kemoterapiden daha fazla etkili olduğu söylenmektedir. Bu şekilde söylenmesinin sebebi ise limon özünün sentetik versiyonunu üretmeye çalışan laboratuvarların olduğu bilinmesidir. Bu sayede yüksek kazançlar elde edeceklerdir.

Dondurulmuş limon sayesinde limonu kabuğuyla birlikte hiç bir şekilde ziyan etmeden kullanmış olursunuz. Bu sayede limonun içerisinde bulunan tüm vitaminlerden faydalanmış olacaksınız.
Dondurulmuş Limon Nasıl Hazırlanır? 
Hazırlanışı: Donmuş limon elde etmek için öncelikle limonu güzelce yıkayalım. Ardından buzdolabına koyalım ve 1 gün bekletelim. 1 gün sonrasında limonu kabuğuyla birlikte rendeleyelim. Limonun bu şekilde kullanımı yemeklerinizde ve salatalarınızda çok farklı bir lezzet verecektir ve aynı zamanda oldukça fayda sağlayacaktır.
Rendelenmiş limonda yalnızca limonun suyuna göre 5-10 kat daha fazla vitamin vardır. İşte rendelenmiş dondurulmuş limonun faydaları;
Dondurulmuş Limon Faydaları; 
Rendelenmiş dondurulmuş limonun vücuttaki toksinleri giderici ve vücut dinçleştirici etkisi vardır. 
Dondurulmuş ve rendelenmiş olarak kullanılan limon yemeklere daha çok lezzet katacaktır.  

Tüm dünya da limon ağacından elde edilen bileşikler kanser tedavisinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Kemo-terapi tedavisinde kullanılan bir çok ürünlerden 10.000 kat daha fazla tedavi edici etkisi vardır. 
Kanser hücrelerini yavaşlatıcı etkisi vardır. 
Limonun bir mucizesi de kötü huylu kanser hücrelerini tahrip eder aynı zamanda sağlıklı hücrelere hiçbir şekilde zarar vermez. 
Stres ve asabi bozukluklara karşı tedavi edicidir. 
Donmuş limonun ur, yumru, kist ve tümöre karşı iyileştirici ve önleyici etkisi vardır. 
İltihap, enfeksiyon ve mantara karşı önleyici ve tedavi edicidir. 
Donmuş limon parazit ve bağırsak kurtlarına karşı tedavi edicidir. 
Son olarak dondurulmuş limon iyi bir anti depresandır.  

Daha Fazla Lezzet

Pratik ve faydalı bilgiler 6019860308170932809

Yorum Gönder

emo-but-icon

Bu Blogda Ara

Kanalıma Abone Ol.

BURALARDAYIZ..

.................. .................

MUTFAK SIRLARI- FAYDALI VE PRATİK BİLGİLER

BLOGLARIM

  • *MALZEMELER* *3 adet küçük boy rendelenmiş kabak * *1/2 çay bardağı sıvı yağ* *2 adet yumurta* *1 adet küçük boy rendelenmiş havuç* *1/2 demet dereo...
    5 gün önce
  • 2 hafta önce

Popüler Yayınlar

Blog Arşivi

item